OpenID: Identyfikacja w biegu.

Im dłużej korzystamy z internetu, tym więcej mamy różnych kont i profili na mniejszych i większych serwisach.

Fora, społeczności, sklepy itp. potrzebują wiedzieć, że użytkownik X dysponuje mailem X@costam.com i że akceptuje zasady funkcjonowania serwisu.

Wikipedia.org:

OpenID – architektura rozproszonego uwierzytelnienia i dystrybucji tożsamości użytkowników w usługach webowych. Zamiast zakładać niezależne konta w każdym z serwisów, użytkownik zakłada jedno konto na serwerze OpenID, zapisując tam swoje dane osobowe i uzyskując identyfikator OpenID.

Każda rejestracja to pytania dla użytkownia:

  • Czy mogę zaufać temu serwisowi i zostawić swoje dane?
  • Jakie wybrać hasło, by go nie zapomnieć ale było wystarczająco bezpieczne?
  • Czy mój mail nie będzie zasypywany spamem?

Te wątpliwość oraz przerwanie interakcji na czas potwierdzenia maila rejestracyjnego powodują, że wiele osób nie kontynuje interakcji (zakupy, komentarze itp), której warunkiem jest identyfikacja potencjalnego użytkownika.

Na szczęście istnieje OpenID – czyli forma internetowego paszportu, który umożliwia identyfikację przy pomocy konta w jednym z akceptowanych miejsc. Na czas identyfikacji serwis przełącza się na chwilę na stronę serwisu identyfikującego w celu potwierdzenia tożsamości użytkownika.

Źródło grafiki: Incase, Flickr, CC BY 4.0

Plum – Web Solutions
Plum – Web Solutions
Rozumiemy potrzeby - realizujemy skuteczne rozwiązania. Każde rozwiązanie stworzone przez Plum opiera się na badaniach ekosystemu klienta - poszczególne elementy odpowiadają na konkretne zapotrzebowania, wszystkie razem wiążą się w organiczną całość.
Skontaktuj się z nami

Nie jesteśmy w tej chwili dostępni ale możesz wysłać nam informacje. Odezwiemy się do Ciebie.