Kochamy kolor w PLUM

W PLUM wierzymy, że z efektów graficznych należy korzystać z rozmysłem. Nasi graficy wraz z projektantami interakcji dobierają barwy, które mają znaczenie. Wiemy, że istnieją pewne kody kulturowe, które pozwalają odczytywać i nadawać kontekst projektom.

Kolor jest narzędziem.

W PLUM wierzymy, że z efektów graficznych należy korzystać z rozmysłem. Nasi graficy wraz z projektantami interakcji dobierają barwy, które mają znaczenie. Wiemy, że istnieją pewne kody kulturowe, które pozwalają odczytywać i nadawać kontekst projektom.

Więcej na temat święta holi:

http://www.youtube.com/ watch?v=xUk4saC4feY

http://www.youtube.com/ watch?v=Ii91WiDIayc

http://pl.wikipedia.org/ wiki/Holi

Moben2010-02-28 23-47-27

Odważna kolorystyka, niemal drapieżna, skontrastowana z odcieniami szarości i czerni. Pokazuje nowoczesny, innowacyjny charakter działania oraz technologiczny kontekst (www.moben.pl).

Zlobek2010-02-28 23-48-05

Pastelowe kolory sugerują spokój i radość. Estetyka dziecięcego pokoju wprowadza właściwy nastrój na stronie żłobka językowego (www.3jezyki.pl).

W PLUM wiemy, że kolorem możemy wzmocnić działanie i zachęcić do interakcji. Kontrast i żywe barwy elementów interaktywnych pomagają skłonić użytkownika do działania.

Obserwator2010-03-01 00-02-46

 

Formularz zapisu do newslettera w sposób wyraźny, odcinający się od reszty strony w portalu www.obserwatorfinansowy.pl.

Kolor to nie wszystko.

Szacuje się, że ok. 8% ludzi  (głównie mężczyźni) cierpi na deficyt w postrzeganiu kolorów. Najczęstszym problemem jest utożsamienie koloru zielonego z czerwonym.

deuteranope_zlobek

Symulacja według http://www.vischeck.com/vischeck/ dla osób nie rozróżniających zielonego od czerwonego.

Projektując serwisy, zakładamy, że mogą one być widoczne w wersji monochromatycznej. Kolor ma jedynie podnieść skuteczność działania i komunikacji.

Źródło grafiki: IAN RANSLEY DESIGN + ILLUSTRATION, Flickr, CC BY 4.0

Plum – Web Solutions
Plum – Web Solutions
Rozumiemy potrzeby - realizujemy skuteczne rozwiązania. Każde rozwiązanie stworzone przez Plum opiera się na badaniach ekosystemu klienta - poszczególne elementy odpowiadają na konkretne zapotrzebowania, wszystkie razem wiążą się w organiczną całość.
Skontaktuj się z nami

Nie jesteśmy w tej chwili dostępni ale możesz wysłać nam informacje. Odezwiemy się do Ciebie.