Ministerstwo Cyfryzacji, czyli co?

Niedawno powstało Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji. Niektórym wydaje się, że z chwilą rozpoczęcia posługiwania się komputerami automatycznie wzrośnie wydajność i efektywność pracy, a państwo zaoszczędzi miliardy.

„Niedawno powstało Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji. Niektórym wydaje się, że z chwilą rozpoczęcia posługiwania się komputerami automatycznie wzrośnie wydajność i efektywność pracy, a państwo zaoszczędzi miliardy.
Pionier komputerów, noblista Richard Feynman nazwał to „chorobą komputerową” – „Człowiek lubi się bawić maszynami liczącym. Są takie wspaniałe…”. Feynman zauważył, że ludzie wpadają w pułapkę robienia niepotrzebnych obliczeń czy zbierania danych dostępnych już wcześniej na wyciągnięcie ręki.”

Przeczytaj tekst, który Jan Gorski – prezes PLUM – Web Solutions napisał, aby wskazać nowo powstałemu Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji kierunki rozwoju, które pozwolą osiągnąć najwyższą efektywność. Określił również potencjalne zagrożenia, na które ministerstwo może natknąć się podczas realizacji celów. Zagrożenia, których należy się wystrzegać, jeśli podjęte działania mają zakończyć się z pożytkiem dla obywateli.

Tekst możesz pobrać tutaj.

Źródło grafiki:  tsakshaug, Flickr, CC BY 4.0

Plum – Web Solutions
Plum – Web Solutions
Rozumiemy potrzeby - realizujemy skuteczne rozwiązania. Każde rozwiązanie stworzone przez Plum opiera się na badaniach ekosystemu klienta - poszczególne elementy odpowiadają na konkretne zapotrzebowania, wszystkie razem wiążą się w organiczną całość.
Skontaktuj się z nami

Nie jesteśmy w tej chwili dostępni ale możesz wysłać nam informacje. Odezwiemy się do Ciebie.