Jaki pułap osiągnie ePUAP w 2013 roku.

W roku 2012 nie nastąpiły żadne zauważalne zmiany w funkcjonowaniu ePUAP i profilu zaufanego.

W roku 2012 nie nastąpiły żadne zauważalne zmiany w funkcjonowaniu ePUAP i profilu zaufanego. Trwały natomiast liczne prace organizacyjne, które mają przyczynić się do rewolucyjnej zmiany platformy.
Czy planowane inwestycje przyniosą dobry skutek?
W kwietniu 2012 r. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opublikowało raport „Państwo 2.0 – nowy start dla e-administracji”. Ten swoisty program naprawczy został ogłoszony w atmosferze problemów wiążących się z rozliczeniem części projektów z obszaru e-administracji. Przez wiele miesięcy z jednej strony ministerstwo cyfryzacji szukało sposobu na to, aby nie doszło do utraty dotacji europejskich na informatyzację sektora publicznego, a z drugiej – minister Boni wraz ze swoim nowym zespołem, składającym się z pracowników Centrum Projektów Internetowych (CPI) i resortu, próbował realnie ocenić stan e-administracji.

Znaczenie raportu
„Państwo 2.0 – nowy start dla e-administracji” odmienił język, jakim mówi się o e-administracji, i wskazał, że potrzeby obywatela, przedsiębiorcy czy urzędnika są ważniejsze od aspektów technicznych wdrożeń. W dokumencie stwierdzono m.in., że każdy usprawniany proces IT powinien mieć opiekuna w postaci urzędnika, a nie informatyka.

Cały artykuł możńa przeczytać w marcowym wydaniu magazynu “IT w Administracji” »

Plum – Web Solutions
Plum – Web Solutions
Rozumiemy potrzeby - realizujemy skuteczne rozwiązania. Każde rozwiązanie stworzone przez Plum opiera się na badaniach ekosystemu klienta - poszczególne elementy odpowiadają na konkretne zapotrzebowania, wszystkie razem wiążą się w organiczną całość.
Skontaktuj się z nami

Nie jesteśmy w tej chwili dostępni ale możesz wysłać nam informacje. Odezwiemy się do Ciebie.