MAC

O projekcie

Idea

Nowe ministerstwo ma działać w duchu projektowym. W tym celu stworzyliśmy strukturę, którą nazwaliśmy „działaniami procesowymi” – wiadomości, projekty, strategie, raporty, dane, wytyczne, konsultacje społeczne. Strona jest, podobnie jak ministerstwo, w stałym rozwoju, więc na razie ten wymiar nie jest do końca zintegrowany z kompetencjami poszczególnych departamentów, ale w jednym ze scenariuszy do tego dążymy.

Cele

Tu wyzwania były inne. Musieliśmy zrozumieć dobrze, czym ma być nowe ministerstwo i w jakim duchu ma działać. Minister Boni wraz ze swoimi współpracownikami stawiają na otwartość i na poprawienie funkcjonowania administracji. Na otwarte komunikowanie się z internautami i na dopuszczenie do ponownego wykorzystywania tego, co już zrobiono za publiczne pieniądze.

Efekt

21 grudnia ruszył nowy serwis Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, który przygotowaliśmy. Projekt nie należał do trudnych technologicznie, bo serwisy ministerstw są dość proste w strukturze. Posiadają aktualności, strony informacyjne, ewentualnie kalendarze wydarzeń itp.

Serwis zbudowaliśmy bazując na najprostszym z cms – WordPress – ale by był wydajny, ma system Varnish Proxy Cache. W ten sposób niezbyt wydajny, ale bardzo prosty, system cms działa bardzo szybko i jest przygotowany do dużego ruchu, co zweryfikowaliśmy odpowiednimi testami.

Jak każdy twór w konstrukcji, ministerstwo dysponuje wieloma „wypustkami” jeszcze nie do końca zintegrowanymi w jeden organizm. W Internecie objawia się to wieloma serwisami www. Aby to posklejać w jeden twór, użyliśmy popularnej wyszukiwarki umieszczonej w centralnym miejscu, która przeszukuje wszystkie serwisy należące do MAC .

Zespół ministerstwa namawiał nas, by wszystko było możliwie proste i przejrzyste. Nawet Video nie zostało umieszczone na serwerach ministerstwa ale w serwisie Vimeo,  co zaowocowało natychmiastowym wysypem cytatów z ministra osadzanych na różnych portalach i blogach.

MAC

Stworzyliśmy serwis, którego założeniem było zagwarantowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zapewnieniu skalowalności i rozbudowy z wykorzystaniem technologii Open Source. Strona oparła się atakom ACTA w 2012 roku.

Klient:
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
Zadanie:
Serwis internetowy
Technologie:
PHP (Symphony), jQuery, HTML, CSS
Powiązane projekty
Skontaktuj się z nami

Nie jesteśmy w tej chwili dostępni ale możesz wysłać nam informacje. Odezwiemy się do Ciebie.