mUltimate chopin

O projekcie

Idea

Nie mamy jednoznacznej odpowiedzi, jaka wersja dzieł Chopina jest tą ostateczną, całkowicie zaakceptowaną przez kompozytora. Na bazie autografów i wydanych za życia partytur opracowano Wydanie Narodowe. Publikacja nie usatysfakcjonowała wszystkich. Ideą stało się stworzenie aplikacji internetowej, w której każdy mógłby, zapoznając się z komentarzami i wariantami, wygenerować własny zbiór partytur i stworzyć dokument, który będzie mu najbardzie odpowiadał.

Cele

  1. Stworzenie narzędzia dla naukowców zawierającego wszystkie uwagi, komentarze oraz skany oryginalnych źródeł z epoki.
  2. Umożliwienie prezentacji i porównywania źródeł w formie skanów i współczesnych zapisów nutowych oznaczonych interaktywnymi komentarzami.
  3. Zbudowanie aplikacji, w której każdy będzie mógł stworzyć własną wersję utworów Chopina, wygenerować ją w oparciu o komentarze, skany i swoje przemyślenia .

Efekt

Stworzyliśmy innowacyjny, kompletny system zarządzania kopiami oryginałów i transkrypcjami utworów. Użytkownikowi daliśmy intuicyjną aplikację, która w prosty sposób wprowadzi go w świat muzyki Chopina. Zmiany w utworze i analizę komentarzy można przeprowadzać na swój subiektywny sposób, bez udziału innych, pozostając sam na sam z dziełami kompozytora. Dzięki systemowi można zapoznać się ze oryginałami autografów napisanych ręką Chopina i zbiorami wydanymi w Europie za jego życia, porównać je ze sobą, przeczytać komentarze i analizy naukowców a na koniec stworzyć własny, niepowtarzalny zbiór.

mUltimate Chopin

Stworzyliśmy innowacyjny, kompletny system zarządzania kopiami oryginałów i transkrypcjami utworów. Użytkownikowi daliśmy intuicyjną aplikację, która w prosty sposób wprowadzi go w świat muzyki Chopina.

Klient:
Fundacja Narodowego Wydania Dzieł Fryderyka Chopina
Zadanie:
Aplikacja internetowa rozwijająca idee Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina w Internecie. Narzędzie służące muzykologom i pasjonatom muzyki kompozytora.
Technologie:
PHP (Symphony), jQuery, HTML, CSS
Powiązane projekty
Skontaktuj się z nami

Nie jesteśmy w tej chwili dostępni ale możesz wysłać nam informacje. Odezwiemy się do Ciebie.