mUltimate chopin

O projekcie

Idea

Nie mamy jednoznacznej odpowiedzi jaka wersja dzieł Chopina jest tą ostateczną, całkowicie zaakceptowaną przez kompozytora. Na bazie autografów i wydanych za życia partytur opracowano Wydanie Narodowe. Publikacja nie usatysfakcjonowała wszystkich. Ideą stało się stworzenie aplikacji internetowej, gdzie każdy, mógłby zapoznając się z komentarzami i wariantami wygenerować własny zbiór partytur i stworzyć dokument który najbardziej mu odpowiada.

Cele

  1. Stworzenie narzędzia dla naukowców zawierającego wszystkie uwagi, komentarze oraz skany oryginalnych źródeł z epoki.
  2. Umożliwienie prezentacji i porównywania źródeł w formie skanów i współczesnych zapisów nutowych oznaczonych interaktywnymi komentarzami.
  3. Zbudowanie aplikacji gdzie każdy będzie mógł stworzyć własną wersję utworów Chopina, wygenerować ją w oparciu o komentarze, skany i własne przemyślenia .

Efekt

Stworzyliśmy innowacyjny, kompletny system zarządzania kopiami oryginałów i transkrypcjami utworów. Użytkownikowi daliśmy intuicyjną aplikację, która w prosty sposób wprowadzi go w świat muzyki Chopina. Zmiany w utworze i analizę komentarzy może przeprowadzać na swój subiektywny sposób, bez udziału innych, pozostając sam na sam z dziełami kompozytora. Dzięki systemowi zapozna się ze oryginałami autografów napisanych ręką Chopina i zbiorów wydanych w Europie za jego życia, porówna je ze sobą, przeczyta komentarze i analizy naukowców a na koniec stworzy własny, niepowtarzalny zbiór.

mUltimate Chopin

Stworzyliśmy innowacyjny, kompletny system zarządzania kopiami oryginałów i transkrypcjami utworów. Użytkownikowi daliśmy intuicyjną aplikację, która w prosty sposób wprowadzi go w świat muzyki Chopina.

Klient:
Fundacja Narodowego Wydania Dzieł Fryderyka Chopina
Zadanie:
Aplikacja internetowa rozwijająca idee Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina w Internecie. Narzędzie służące muzykologom i pasjonatom muzyki kompozytora.
Technologie:
PHP (Symphony), jQuery, HTML, CSS
Powiązane projekty
Skontaktuj się z nami

Nie jesteśmy w tej chwili dostępni ale możesz wysłać nam informacje. Odezwiemy się do Ciebie.